آقای رئیس جمهور؛ ظاهراً ما متهمیم!

بسم الله الرحمن الرحیم


سلام آقای رئیس جمهور! سخنانتان را درباره حجاب و بدحجابی شنیدیم و از اینکه صداقت به خرج دادید و آنچه را که حقیقتاً اعتقادتان بود، بر زبان راندید متشکریم. گمان ما نیز این است که اگر هر کسی همان معتقدات خود را - و نه آنچه را که دیگران زیبا میپندارند- بگوید، فضای نفاق زدوده شده و مردم، خواص جامعه خود را بیش از پیش خواهند شناخت.

 

آقای رئیس جمهور! اگرچه این بیانات شما برای ما تازگی نداشت، اما تصریح آن، جرأتی دوچندان میخواست که شما داشتید. آنچه که توجه مرا بیش از حد به خودش جلب کرد، اظهاراتی بود که بوی نحس فمینیسم از آن به مشامم میخورد. زمزمه های رسوخ این گرایش در جامعه اسلامی ایران، سالهاست که به گوش میرسد. اکنون که سیمای جمهوری اسلامی نیز با معرفی «زنان اتوبوس ران و کامیون سوار» به عنوان زن موفق و نمونه و مصداق برابری زن و مرد، بخشی از گسترش این اندیشه را به عهده گرفته است، شایسته بود حداقل شما که امروز در احیاء اندیشه های ناب امام و انقلاب، خدمتی به این کشور کرده اید، بدین دام گرفتار نمی شدید.

 

آقای رئیس جمهور! برگرداندن سَمت و سوی همه اتهامات به مردان، نیروی انتظامی و حامیان برخورد جدی با بدحجابی، آنهم به اسم دفاع از حقوق زنان چه معنایی دارد؟ ای کاش ما را به خاطر کوتاهی در عمل به وظیفه نهی از منکر و یا مطالبه جدی از مسئولین، متهم میکردید؛ نه اینکه به عکس، با کوچک شمردن این معضل، دیگران را نیز در عمل به این وظایف سست کنید.

 

 

 

آقای رئیس جمهور! ظاهراً از امروز ماییم که متهمیم! ما متهمیم که این روزها، کشف حجاب کامل و عیان در خیابان - و نه در ماشین- می بینیم؛ ما متهمیم که عده ای به عمد و به قصد ترویج بی عفتی و با سازماندهی قبلی، ثانیه های شب را با ظواهر و حرکات خود آلوده میکنند؛ ما متهمیم که فیلمهای سینمایی مان تبدیل شده است به محلی برای شهوتراتی؛ ما متهمیم که مسئولین فرهنگی دولت، برای هر برنامه فرهنگی، یک مانکن سینمایی ضمیمه میکنند بلکه جوانان خوب جذب آن امورات فرهنگی شوند! ما متهمیم که امروز فقط برای یک تار موی(!) این مانکنهای خیابانی، درباره امر بمعروف، فلسفه چینی میکنید و آن را مشروط به پذیرش عرف مینمایید!

 

آقای رئیس جمهور! ظاهراً ماییم که متهمیم! ما متهمیم که آرزو داریم جامعه ای، ظاهر و باطن، اسلامی داشته باشیم. ما متهمیم که شما به بهانه کار فرهنگی، نیروی انتظامی را محکوم میکنید و از آن سو بعد از پنج سال، هیچ کار فرهنگی قابل ارائه ای برای معضل بدحجابی ندارید. وقتی عده ای لزوم برخوردهای قهری را محکوم میکنند، یاد این جمله شهید بهشتی می افتم که میگفت: «[پس] پاسبان‌ها هم تشریف ببرید و شب‌ها در منازل‌تان بخوابید، چون ما به وسیله رادیو و تلویزیون، دزد‌ها را اقناع می‌کنیم تا شب‌ها دزدی نکنند!»

 

آقای رئیس جمهور! شاید خر شما از پل گذشته باشد، ولی ما هنوز جوانیم! فضای آلوده این خیابانها، ما را آزار میدهد. سالهاست که آزار میدهد. میترسیم عادت کنیم؛ اگر نکرده باشیم.

آقای رئیس جمهور! حریم خصوصی ما هم چشمان ماست. کمی هم از ما دفاع کنید...

 

مشاهده همین مطلب در سایت «الف»

----------------------------

پ.ن: در همین رابطه بخوانید:

 

- آیت الله مجتبی تهرانی: اقدام عملی مقدم بر کار فرهنگی است.

- سید احمد خاتمی: آقای رئیس جمهور، سخنان خود را اصلاح کند.

- آیت الله علم الهدی: احمدی‌نژاد نسبت به اجرای مسایل شرعی، توجه لازم را ندارد.

- دکتر صادق کوشکی: سخنان احمدی نژاد بار دیگر گرایش عجیب دولت به فرهنگ لیبرالیستی تساهل و تسامح را نشان داد / در حالی که رئیس دولت غاصب صهیونیستی از به کارگیری سلاح برهنگی در جهت فروپاشی نظام اسلامی در ایران سخن می‌گوید، رئیس‌جمهور برخلاف خواست اکثر حامیان و موکلانش بر نظریه ‌لیبرال - سکولار تراوش شده از ذهن رئیس دفتر خود پافشاری می‌کند!

- صفار هرندی: اگر بخواهیم دل همه را بدست آوریم به سرنوشت اصلاح طلبان دچار می‌شویم.

- کیهان: از شما انتظار نداشتیم!

- محمد تقی رهبر: حاضرم مناظره کنم/ رئیس جمهور به فتنه گران چراغ سبز نشان داد.

- سید احمد خاتمی: «جناب آقای احمدی نژاد! عزیز من! یعنی حجاب معروف نیست؟!»

- منصور ارضی: احمدی نژاد گزک به دست موافقان بدحجابی داد / قرائت احمدی نژاد از حجاب یادآور قرائت خاتمی از حجاب بود.

- جمع آوری امضا در مجلس برای تذکر به رئیس جمهور

- سیداحمد خاتمی: منطق امام صادق (ع) این است که باید کار فرهنگی با کار اجرایی با هم پیش برود / ترویج مانتوهای خطرناک و سکوت مسئولین.

آیت الله جنتی: آیا باید با بهانه کار فرهنگی زنان بی حجاب را رها کرد تا جوانان فاسد شوند و ما فقط به خواندن روایت برای آنها اکتفا کنیم؟

مریم پوریامین: فارغ از کار فرهنگی باید با مظاهر بدحجابی برخورد شود / احمدی‌نژاد نباید برای جلب نظر عده‌ای افراد خاص، این‌گونه موضع‌گیری کند.

رئیسی: قوه قضائیه از نیروی انتظامی حمایت میکند / در اجرای قانون اعمال سلیقه و نظر اشخاص جایز نیست.

- آیت الله مصباح: اگر هدف دین حاکم بر کلیسا است پس چرا انقلاب کردیم؟

- سید احمد خاتمی: بدحجابی در حال تبدیل به کشف حجاب است؛مردم آرام نمی گیرند.

- استفتاء درباره بدحجابی.

- احمدی نژاد: در بخش فرهنگی برنامه داریم / کار فرهنگی دولت به معنای این نیست که سایر کارها متوقف یا ضعیف می‌شود.

- بزودی کنسرت معین و بیژن در کیش!

- بازگشت سواحل دریای خزر به ابتذال پیش از انقلاب!

یا علی مدد

/ 29 نظر / 44 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رامین

من هنوز علت قانون حجاب رو نمیدونم. واقعا فکر می کنید اسلامیه؟ واقعا فکر می کنید تاثیر داره؟ چرا بعد 1400 سال بعد از اسلام، تازه ما ها فهمیدیم که این قانون اسلامیه... جدا علت اسلامی بودنش رو و سابقه اش رو نمی دونم و برام جالبه

بنابی

حرف های آقای احمدی نژاد خودش رو رد می کرد و بعضا برخی حرف های خوب ش هم قابل پذیرش نبود.همان بندهایی که در یکی از کامت ها آمده را و آقای احمدی نژاد گفته خودش قبلا آن ها را زیر پا گذاشته است پس "رطب خورده منع رطب.." متن وب لاگ در مورد اشتباه تفکری رییس جمهور در مورد حجاب خوب بود اما اشتباه دیگر (و به نظر من بزرگ رییس حمهور) که توی متن هم اشاره شد نحوه ی برخورد با نیروی انتظامی بود که اگر دیگه کسی به اون ها گوش نداد جای تعجب نداره! (بروید تحقیق کنید ، اوایل انقلاب دوره ای بود که کمیته قرار بود با بی حجاب ها برخورد نکند (دکتر کوشکی یک دفه به ما گفتند این لفظ بد حجاب از ایده ی دوران اصلاحات است ، بدحجاب دیگر کجای قرآن و دین آمده؟)و با بچه های مذهبی که به این وضع اعتراض داشتند برخورد کند.چنان افراط و تفریطی شده بود که دیگر داشت اسلام التقاطی به وجود می آمد که جلوی ش را گرفتند.الان هم وضع دارد همین می شود.)

بنده

سلام شما خیلی سعی می کنید با دقت و بعد از تحقیق بنویسید ولی خوب گاهی لازم هست با تامل بیشتر قضاوت بکنید و فوری هر حرفی را به یک دیدگاه فکری نادرست ربط ندهید.دیگران هم گاه مثل شما مدتها تحقیق و تفحص کرده اند و گاه خیلی هم نادرست حرف نمی زنند! موفق باشید.

شاکر

ظلم به خانمها گاهی یعنی پایمال کردن حقوقی که خداوند به آنها داده و فرهنگ جامعه آنرا به اسم فلان و بهمان قبول ندارد(مگر فلان و بهمان بر نظر خدا ارجح است؟!). اگر شما فکر می کنید جامعه تان هم اکنون مدینه فاضله است پس چه نیازی به فرج آقا امام زمان! حرفهای همه را یکسان نباید تعبیر کرد.

ع.ش.ق

سوال کردید که کدام روش های ضربتی نهی از منکر تا کنون تست شده که به آنها اشاره می کنم: 1- بریدن کروات و موی بلند در دهه 60 تا 70 2- برخوردهای ضربتی کمیته با پاترول های مشکی رنگ معروف در زمان آقای هاشمی ( و شاید هم قبل از آن که یادم نیست) 3- ترور روشنفکران و مروجان لیبرالیسم برای بهینه سازی فضای جامعه معروف به قتل های زنجیره ای 4- حمله به سینماها و گردهمایی های متفرقه توسط جریان موسوم به انصار حزب الله به منظور نهی از منکر

ع.ش.ق

5- بریدن گیس و فرو کردن پای برهنه در شیشه سوسک به منظور نهی از منکر در سال های 76 تا 84 6- گشت ارشاد در زمان آقای خاتمی (به فرموده دکتر احمدی نژاد) 7- گشت ارشاد و نسبت و ناموس در زمان دکتر احمدی نژاد 8- کشتن بی دین ها و بدحجاب ها و طرفداران آمریکا در وسط خیابان در زمان دکتر احمدی نژاد با این همه اوصاف حالا منصفانه با ذکر شماره بگید به نظر شما کدوم یک از این روش ها تا به حال باعث اصلاح فرد یا افرادی شده و در کل هم بگید چقدر در اصلاح وضعیت حجاب نسبت به سال های اول انقلاب پیشرفت داشتیم؟

علي

سلام دوست عزيز دوست داشتي يه سربهم بزن [ماچ][گل] www.aspmr.javanblog.com

محمد لطفی

سلام آقا مصطفی مطلب خیلی جالبی بود. اگر سمت افراد مذکور را می نوشتی کامل می شد. یا علی

محمد صادق کریمی

با تشکر از این که همچنان مرا در فهرست پیوندهای خود نگه داشته اید، تقاضا دارم به علف مشکلات بلگفا، نشانی مر به نشانی زیر تغییر دهید. sadeqemruz.persianblog.ir و درود.

صادقی

نمی فهمم چرا متاسفانه روز به روز شاهد استحاله شدن آقای احمدی نژاد هستیم!البته میشه حدس زد چرا!!!!خدا سه سال بعدی و بخیر کنه!